Fartuch roboczy, ochronny, kitel – specjalistyczna odzież robocza

people 2590270 1280

Fartuch roboczy, ochronny i kitel to w wielu branżach nieodzowny element wyposażenia pracowników. Warto jednak wiedzieć, czym charakteryzują się te elementy odzieży roboczej. Bo choć bardzo podobne w wyglądzie, to jednak polecane są do stosowania na różnych stanowiskach i sytuacjach. Poznajcie fartuch roboczy, ochronny oraz kitel.

Fartuch roboczy – podstawowe cechy

Fartuch roboczy, najczęściej drelichowy, poliestrowy lub bawełniany, polecany jest przez producentów do stosowania przy pracach w gospodarstwie oraz usługach. Równie często i skutecznie jest stosowany w warsztatach oraz działach produkcyjnych. Jego najważniejszym zadaniem jest ochrona odzieży przed zabrudzeniami, na jakie narażeni są pracownicy w czasie wykonywania swoich codziennych czynności. Fartuchy robocze są dostępne w wielu różnych kolorach. Dla dopełnienia funkcjonalności fartuchów roboczych są one zapinane na guziki i wyposażone w pojemne kieszenie.

Fartuch ochronny – ogólna specyfika

Fartuch ochronny ma za zadanie zabezpieczenie pracowników przed specyficznymi rodzajami zagrożeń. Najczęściej korzystają z nich branża gastronomiczna, chemiczna oraz medyczna. W zależności od przeznaczenia i zagrożeń, przed którymi chronią fartuchy robocze, mogą być one wykonane z poliuretanu, plavitexu, nitrylu, provendexu czy dwoiny bydlęcej. Materiały te są odporne na zabrudzenia i uszkodzenia, co czyni fartuchy ochronne doskonałą odzieżą do pracy. W ofercie sklepów BHP dostępne są także bardziej specjalistyczne fartuchy ochronne wykonane z materiałów odpornych na odpryski kamienia, żwiru, wiórów czy opiłków.

Kitel – najważniejsze właściwości

Kitel w istocie jest fartuchem roboczym o określonym kroju. W sklepach BHP można spotkać się z zamiennym stosowaniem obu tych terminów. Kitel swoim krojem przypomina płaszcz, posiada kołnierz oraz klapy przy kołnierzu i jest zapinany w jego przedniej części. Najczęściej kitel stosowany jest przez lekarzy oraz w ogóle w branży medycznej.

Źródło: Glovex – sklep BHP

Zobacz również

po czym poznac ze to jest plesn

Po czym poznać, że to jest pleśń?

jak zoptymalizowac proces obslugi towarow w magazynach logistycznych

Jak zoptymalizować proces obsługi towarów w magazynach logistycznych?

skuteczny mailing jak go tworzyc najwazniejsze wskazowki

Skuteczny mailing – jak go tworzyć? Najważniejsze wskazówki

godzenie obowiazkow rodzinnych i zawodowych zmiany w prawie pracy

Godzenie obowiązków rodzinnych i zawodowych – zmiany w prawie pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *