Szkło i jego walory estetyczne w kuchni

szklo

Zastosowanie szkła w kuchni do stworzenia przy jego pomocy paneli ściennych lub frontów kuchennych od kilku sezonów bardzo zyskuje na popularności. To rozwiązanie, które pozwala na stworzenie modnego, estetycznego oraz dekoracyjnego wnętrza kuchni z wykorzystaniem łatwego w czyszczeniu i odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału.

Dlaczego warto użyć szkła do aranżacji kuchni?

Szkło w kuchni jest doskonałą alternatywą dla płytek, kafli, farb satynowych i lateksowych, a także drewna oraz płyt MDF. To jeden z najmodniejszych materiałów, który służy do stworzenia w kuchni estetycznie wyglądającej przestrzeni z możliwością jej personalizacji. Efektownie wyglądające panele ścienne czy fronty kuchenne wykonane przy pomocy starannie wyselekcjonowanego szkła to rozwiązanie polecane osobom poszukującym sposobów na atrakcyjną i oryginalną aranżację pomieszczenia. 

Zdecydowaną zaletą szkła jest łatwość w utrzymaniu go w czystości oraz możliwość stworzenia przestrzeni wolnej od grzybów, pleśni i bakterii. Szkło, w przeciwieństwie do płytek, kafli lub farby, idealnie wkomponuje się w każdy wystrój wnętrza, bez względu na jego stylistykę. Dobrej jakości szklane panele ścienne czy fronty kuchenne z powodzeniem będą zdobić pomieszczenie kuchenne zaprojektowane w stylu nowoczesnym, klasycznym, awangardowym, prowansalskim, a nawet rustykalnym. To doskonały pomysł na niebanalną aranżację wnętrza bez potrzeby przeprowadzania generalnych remontów czy czasochłonnych i kosztownych zmian w wystroju kuchni.

Dobre panele ścienne do kuchni, wykonane z wysokiej jakości szkła

Szkło w kuchni jest modne, ponieważ materiał ten jest odporny na różnego typu czynniki mechaniczne. Odpowiednio dobrany panel ścienny, który posiada pożądaną grubość i perfekcyjne wykonanie, jest w stanie przetrwać w niezmienionej formie przez długie sezony, bez względu na to, czy kuchnia pełni jedynie funkcję estetyczną, czy też pomieszczenie to jest intensywnie eksploatowane i służy do codziennego przygotowywania oraz spożywania tam posiłków. 

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów szkła, które mogą być użyte do stworzenia zabudowy szklanej w kuchni. Wiele osób zastanawia się, jaką taflę szkła zamówić do kuchni, aby była ona wytrzymała i łatwa do czyszczenia. Warto jest wybierać idealnie gładkie powierzchnie, które powstają przy wykorzystaniu specjalnej technologii, między innymi float. To szkło, które powstaje ze sklejenia przynajmniej dwóch warstw szyby i dwóch warstw folii. Dzięki temu jest ono bardzo wytrzymałe, a jednocześnie odporne na blaknięcie i matowienie kolorów, szczególnie pod wpływem działania wilgoci, pary wodnej oraz intensywnego promieniowania słonecznego.

Efektowna zabudowa szklana w kuchni – zalety takiego rozwiązania

Zabudowa szklana w kuchni pełni funkcję dekoracyjną, a także jest rozwiązaniem praktycznym i funkcjonalnym. Optymalnie dobrana grubość paneli szklanych doskonale sprawdzi się na ścianie oraz jako wypełnienie frontów meblowych. Szkło jest materiałem odpornym na bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury. Elementy wystroju kuchni wykonane z tego materiału są odporne na stłuczenia i zarysowania. 

Zaletą zabudowy szklanej w kuchni jest także fakt, iż w razie stłuczenia pojedynczego panelu nie dochodzi do rozsypania tafli na wiele kawałków, co ogranicza ryzyko skaleczenia oraz doznania urazów i uszkodzeń ciała. Szkło w kuchni można dopasować do indywidualnych wymagań właściciela mieszkania lub domu. Panele ścienne w pomieszczeniu kuchennym mogą być przezroczyste albo pełnić rolę ozdobnej tapety z grafiką wykonaną przy zastosowaniu najlepszej techniki do nanoszenia kolorów i wzorów. Tafla szkła w wersji kolorowej, z nadrukiem lub transparentna, prezentuje się zjawiskowo i przykuwa uwagę każdego gościa, który odwiedza pomieszczenie kuchenne.

Szkło zastosowane w kuchni nie tylko zdobi to pomieszczenie, ale również zabezpiecza ścianę przed osadami powstającymi w trakcie obróbki termicznej dań. Chodzi tu głównie o opary unoszące się w czasie gotowania, a także wodę i tłuszcz, które pryskają na ściany oraz meble. Szkło jest również bardzo łatwe do pielęgnacji i konserwacji. Z łatwością można pozbyć się z niego kurzu bez potrzeby używania do tego specjalistycznych środków czy detergentów.

Modna, efektowna i praktyczna w użyciu zabudowa szklana w kuchni to rozwiązanie na długie lata, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielu klientów. To niebanalny pomysł na stworzenie oryginalnej aranżacji kuchni z wykorzystaniem wytrzymałego oraz estetycznie wyglądającego materiału.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

Zobacz również

integracja lustra lazienkowego z oswietleniem led z innymi elementami lazienki harmonia designu i funkcjonalnosci

Integracja lustra łazienkowego z oświetleniem LED z innymi elementami łazienki: harmonia designu i funkcjonalności

bezpieczenstwo w domu jakie funkcje bezpieczenstwa powinny posiadac drzwi wewnetrzne

Bezpieczeństwo w domu: Jakie funkcje bezpieczeństwa powinny posiadać drzwi wewnętrzne?

po czym poznac ze to jest plesn

Po czym poznać, że to jest pleśń?

meble stolkar

Jak zagospodarować szafki kuchenne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *