Szkło i jego walory estetyczne w kuchni

szklo

Zastosowanie szkła w kuchni do stworzenia przy jego pomocy paneli ściennych lub frontów kuchennych od kilku sezonów bardzo zyskuje na popularności. To rozwiązanie, które pozwala na stworzenie modnego, estetycznego oraz dekoracyjnego wnętrza kuchni z wykorzystaniem łatwego w czyszczeniu i odpornego na uszkodzenia mechaniczne materiału.

Dlaczego warto użyć szkła do aranżacji kuchni?

Szkło w kuchni jest doskonałą alternatywą dla płytek, kafli, farb satynowych i lateksowych, a także drewna oraz płyt MDF. To jeden z najmodniejszych materiałów, który służy do stworzenia w kuchni estetycznie wyglądającej przestrzeni z możliwością jej personalizacji. Efektownie wyglądające panele ścienne czy fronty kuchenne wykonane przy pomocy starannie wyselekcjonowanego szkła to rozwiązanie polecane osobom poszukującym sposobów na atrakcyjną i oryginalną aranżację pomieszczenia. 

Zdecydowaną zaletą szkła jest łatwość w utrzymaniu go w czystości oraz możliwość stworzenia przestrzeni wolnej od grzybów, pleśni i bakterii. Szkło, w przeciwieństwie do płytek, kafli lub farby, idealnie wkomponuje się w każdy wystrój wnętrza, bez względu na jego stylistykę. Dobrej jakości szklane panele ścienne czy fronty kuchenne z powodzeniem będą zdobić pomieszczenie kuchenne zaprojektowane w stylu nowoczesnym, klasycznym, awangardowym, prowansalskim, a nawet rustykalnym. To doskonały pomysł na niebanalną aranżację wnętrza bez potrzeby przeprowadzania generalnych remontów czy czasochłonnych i kosztownych zmian w wystroju kuchni.

Dobre panele ścienne do kuchni, wykonane z wysokiej jakości szkła

Szkło w kuchni jest modne, ponieważ materiał ten jest odporny na różnego typu czynniki mechaniczne. Odpowiednio dobrany panel ścienny, który posiada pożądaną grubość i perfekcyjne wykonanie, jest w stanie przetrwać w niezmienionej formie przez długie sezony, bez względu na to, czy kuchnia pełni jedynie funkcję estetyczną, czy też pomieszczenie to jest intensywnie eksploatowane i służy do codziennego przygotowywania oraz spożywania tam posiłków. 

Obecnie na rynku dostępnych jest kilka rodzajów szkła, które mogą być użyte do stworzenia zabudowy szklanej w kuchni. Wiele osób zastanawia się, jaką taflę szkła zamówić do kuchni, aby była ona wytrzymała i łatwa do czyszczenia. Warto jest wybierać idealnie gładkie powierzchnie, które powstają przy wykorzystaniu specjalnej technologii, między innymi float. To szkło, które powstaje ze sklejenia przynajmniej dwóch warstw szyby i dwóch warstw folii. Dzięki temu jest ono bardzo wytrzymałe, a jednocześnie odporne na blaknięcie i matowienie kolorów, szczególnie pod wpływem działania wilgoci, pary wodnej oraz intensywnego promieniowania słonecznego.

Efektowna zabudowa szklana w kuchni – zalety takiego rozwiązania

Zabudowa szklana w kuchni pełni funkcję dekoracyjną, a także jest rozwiązaniem praktycznym i funkcjonalnym. Optymalnie dobrana grubość paneli szklanych doskonale sprawdzi się na ścianie oraz jako wypełnienie frontów meblowych. Szkło jest materiałem odpornym na bardzo wysokie i bardzo niskie temperatury. Elementy wystroju kuchni wykonane z tego materiału są odporne na stłuczenia i zarysowania. 

Zaletą zabudowy szklanej w kuchni jest także fakt, iż w razie stłuczenia pojedynczego panelu nie dochodzi do rozsypania tafli na wiele kawałków, co ogranicza ryzyko skaleczenia oraz doznania urazów i uszkodzeń ciała. Szkło w kuchni można dopasować do indywidualnych wymagań właściciela mieszkania lub domu. Panele ścienne w pomieszczeniu kuchennym mogą być przezroczyste albo pełnić rolę ozdobnej tapety z grafiką wykonaną przy zastosowaniu najlepszej techniki do nanoszenia kolorów i wzorów. Tafla szkła w wersji kolorowej, z nadrukiem lub transparentna, prezentuje się zjawiskowo i przykuwa uwagę każdego gościa, który odwiedza pomieszczenie kuchenne.

Szkło zastosowane w kuchni nie tylko zdobi to pomieszczenie, ale również zabezpiecza ścianę przed osadami powstającymi w trakcie obróbki termicznej dań. Chodzi tu głównie o opary unoszące się w czasie gotowania, a także wodę i tłuszcz, które pryskają na ściany oraz meble. Szkło jest również bardzo łatwe do pielęgnacji i konserwacji. Z łatwością można pozbyć się z niego kurzu bez potrzeby używania do tego specjalistycznych środków czy detergentów.

Modna, efektowna i praktyczna w użyciu zabudowa szklana w kuchni to rozwiązanie na długie lata, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wielu klientów. To niebanalny pomysł na stworzenie oryginalnej aranżacji kuchni z wykorzystaniem wytrzymałego oraz estetycznie wyglądającego materiału.

Źródło: Szklarz Warszawa – Obróbka szkła

Zobacz również

po czym poznac ze to jest plesn

Po czym poznać, że to jest pleśń?

meble stolkar

Jak zagospodarować szafki kuchenne?

rzeczoznawca

Profesjonalna ekspertyza budowlana tylko z fachowcem!

alarm

Integracja Smart Home z systemami alarmowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *