Protezy termoplastyczne – wygoda i estetyka

protezy

Coraz więcej osób z ubytkami w uzębieniu decyduje się na protezy termoplastyczne. To rozwiązanie komfortowe, nowoczesne i szeroko stosowane we współczesnej stomatologii estetycznej.

 Rewolucyjne zmiany w stomatologii estetycznej – protezy termoplastyczne

Zmiany technologiczne, które nastąpiły we współczesnej protetyce, bezdyskusyjnie przyczyniły się do poprawy komfortu codziennego użytkowania protez zębowych. Jest to niezwykle korzystne rozwiązanie dla wielu pacjentów, którzy posiadają w uzębieniu braki wymagające estetycznego, praktycznego i funkcjonalnego uzupełnienia. Metodą, którą obecnie stosuje się w stomatologii estetycznej, są protezy termoplastyczne. Posiadają one wiele zalet. Przede wszystkim są trwałe, perfekcyjnie wykonane i wygodne w codziennym użytkowaniu.

Protezy termoplastyczne są rozwiązaniem dla osób, które do tej pory musiały zrezygnować z ruchomych protez akrylowych i metalowych, głównie z powodu powstawania u nich gwałtownych reakcji alergicznych wiążących się z silnym podrażnieniem dziąseł, zapaleniem śluzówki, a także powstawaniem obrzęku wewnątrz jamy ustnej.

 Zalety protez termoplastycznych

Protezy termoplastyczne są rozwiązaniem innowacyjnym, ponieważ nie zawierają monomeru resztkowego i innych silnie alergizujących związków chemicznych. Stomatologia estetyczna wykorzystuje ten sposób uzupełniania ubytków w uzębieniu, ponieważ protezy termoplastyczne są wyjątkowo trwałe. Użyte do ich produkcji materiały, dzięki swoim innowacyjnym właściwościom, są niełamliwe, co eliminuje problem powstawania uszkodzeń mechanicznych w trakcie użytkowania ich w życiu codziennym. Płyta protezy jest podatna na odkształcenia, dzięki czemu następuje inny rodzaj przenoszenia sił nacisku niż w przypadku stosowanych do tej pory uzupełnień protetycznych. W praktyce oznacza to, że siły dźwigni są skrajnie zminimalizowane, dzięki czemu następuje wzrost komfortu użytkowania protezy termoplastycznej przez osoby w różnym wieku.

 Co wyróżnia protezy termoplastyczne?

Współczesna stomatologia estetyczna rekomenduje stosowanie protez termoplastycznych, gdyż są to uzupełnienia odporne na większość uszkodzeń wynikających z nieprzewidzianych zdarzeń losowych. W przeciwieństwie do protez akrylowych, zwiększona wytrzymałość mechaniczna, jaką posiadają protezy termoplastyczne, czyni je wytrzymałymi na większość typowych uszkodzeń warunkujących konieczność wymiany protezy lub jej kosztownej naprawy. Chodzi tu przede wszystkim o pęknięcia i złamania – zdarzające się niezwykle często. Protezy termoplastyczne wyróżniają się także lekkością, estetyką i komfortem użytkowania.

Nie posiadają one elementów metalowych, a zęby prezentują się naturalnie, co wiąże się z zadowoleniem pacjenta. To uzupełnienia protetyczne, które są bardzo lekkie i łatwe do zakładania. Nie powodują one ucisku dziąseł oraz podniebienia, a także znacznie pewniej utrzymują się w jamie ustnej.

Lekka, cienka i wyjątkowo sprężysta konstrukcja, którą posiadają protezy termoplastyczne sprawia, iż jest to rozwiązanie na miarę XXI wieku. To doskonały rodzaj uzupełnienia protetycznego dedykowany osobom z silnymi alergiami. Ponadto jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Źródło: Protomdental – gabinet stomatologiczny

Zobacz również

kobiety na silowni jak unikac kontuzji i trenowac bezpiecznie

Kobiety na siłowni: Jak unikać kontuzji i trenować bezpiecznie

kremacja w warszawie nowoczesne i zrownowazone rozwiazania

Kremacja w Warszawie: Nowoczesne i Zrównoważone Rozwiązania

przykladowe desery na impreze firmowa sprawdz co oferuje catering

Przykładowe desery na imprezę firmową – sprawdź, co oferuje catering!

dlaczego warto zlecic profesjonalne pranie tapicerki samochodowej

Dlaczego warto zlecić profesjonalne pranie tapicerki samochodowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *