Dieta pudełkowa sposobem na uniknięcie efektu jojo

dieta pudelkowa

Zrzucenie zbędnych kilogramów, choć wymagające, może okazać się dużo prostszym zadaniem niż utrzymanie wymarzonej wagi. Zwłaszcza jeśli utrata kilogramów była spowodowana przejściem na restrykcyjną dietę, cały włożony w odchudzanie wysiłek może się zakończyć efektem jojo. Jak tego uniknąć? Skutecznym remedium okazuje się dieta pudełkowa

Efekt jojo – co to? Czy jest się czego bać?

Efekt jojo to zmora osób wielu osób, którym udało się z rzucić zbędne kilogramy. Polega ona na ponownym przybieraniu na wadze po zakończeniu kuracji odchudzających. Niekiedy przyrost masy jest na tyle duży, że przekracza ona stan sprzed rozpoczęcia diety. O efekcie jojo mówi się już wtedy, gdy w ciągu pięciu miesięcy od zakończenia kuracji przyrost masy przekracza 10 proc. wagi uzyskanej dzięki odchudzaniu.

Główną przyczyną efektu jojo jest zbyt restrykcyjna dieta. Drastyczne obniżenie kaloryczności posiłków i nagłe wyeliminowanie niektórych grup produktów pozwala z jednej strony szybko utracić nadprogramowe kilogramy. Z drugiej jednak sprawia, że organizm gwałtownie wchodzi w tryb oszczędzania energii. Spowalnia to metabolizm oraz skutkuje napadami wilczego głodu. Nastawiona na magazynowanie energii tkanka tłuszczowa po powrocie do starych nawyków żywieniowych szybko nadrabia zaległości. Chłonie każdą kalorię, co skutkuje efektem jojo i ponownym przybieraniem na wadze.

Dieta pudełkowa a efekt jojo

Na szczęście efektu jojo da się uniknąć. Sprzyja temu racjonalne odchudzanie z cateringiem dietetycznym. Nie spowalnia ono przemiany materii. Wręcz przeciwnie – nawet przy zmniejszonej kaloryczności posiłków podkręca metabolizm, co ułatwia osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Odpowiednio dobrana dieta pudełkowa, choć w porównaniu z restrykcyjnymi głodówkami wydłuża czas odchudzania, sprawia, że jest ono łagodniejsze, a co za tym idzie zdrowsze dla organizmu. Kaloryczność posiłków jest niższa, jednak nie na tyle, by powodować napady wilczego głodu.

W przypadku cateringu dietetycznego nad odpowiednią kalorycznością posiłków czuwa profesjonalny dietetyk. Nie wiesz, jaka dieta pudełkowa będzie dla Ciebie odpowiednia – 1500, 1800, a może 2200 kalorii? Specjalista żywieniowy chętnie pomoże Ci w doborze kaloryczności jadłospisu, tak aby zmaksymalizować efekty odchudzania przy jednoczesnym zadbaniu o zdrowie organizmu. Decydując się na catering dietetyczny, zyskujesz nie tylko profesjonalnie skomponowane menu, ale również pewność, że jesteś w dobrych rękach.

Co więcej, nawet przy obniżonej kaloryczności dieta pudełkowa jest zbilansowana w taki sposób, aby dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W efekcie nie tylko pozytywnie wpływa na sylwetkę, ale również poprawia samopoczucie i dostarcza energii. Dzięki temu odchudzająca się osoba ma większą ochotę na trening i aktywne spędzanie wolnego czasu, co dodatkowo ułatwia osiągnięcie wymarzonej wagi.

Catering dietetyczny – jak jeszcze zapobiega efektowi jojo?

Jednym z głównych atutów diety pudełkowej jest to, że pozwala wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe, co skutecznie zapobiega efektowi jojo. Dostarczane przez catering dietetyczny posiłki nie tylko mają odpowiednie porcje, ale są praktycznie gotowe do spożycia (czasem wymagane jest ich podgrzanie). W efekcie zadbanie o ich spożywanie w regularnych odstępach czasu nie jest takie trudne. Co więcej, organizm szybko przyzwyczaja się do nowego reżimu żywieniowego. Jest on bowiem zgodny z jego naturalnym trybem.

Odpowiednio zbilansowana dieta pudełkowa nie tylko skutecznie odchudza, ale również może stać się długotrwałym stylem żywienia. W odróżnieniu bowiem od głodówek i diet cud jest różnorodna i dostarcza organizmowi właściwej ilości kalorii i składników odżywczych. Wykształca również zdrowe nawyki żywieniowe. W efekcie prawdopodobieństwo wystąpienia efektu jojo po jej zakończeniu jest mniejsze w porównaniu z odchudzaniem na własną rękę. Jeśli więc szukasz skutecznego sposobu na uniknięcie wzrostu wagi po diecie, catering dietetyczny to właściwe rozwiązanie. 

Źródło: ZdroweMenu – dieta pudełkowa Warszawa

Zobacz również

kobiety na silowni jak unikac kontuzji i trenowac bezpiecznie

Kobiety na siłowni: Jak unikać kontuzji i trenować bezpiecznie

kremacja w warszawie nowoczesne i zrownowazone rozwiazania

Kremacja w Warszawie: Nowoczesne i Zrównoważone Rozwiązania

przykladowe desery na impreze firmowa sprawdz co oferuje catering

Przykładowe desery na imprezę firmową – sprawdź, co oferuje catering!

dlaczego warto zlecic profesjonalne pranie tapicerki samochodowej

Dlaczego warto zlecić profesjonalne pranie tapicerki samochodowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *