Sprężarki COMPACK – małe i niezawodne do małych firm produkcyjnych i usługowych

sprez

Nowoczesne sprężarki Compack to urządzenia poręczne i wydajne. Te kompresory przemysłowe sprawdzają się w przedsiębiorstwach usługowych i firmach produkcyjnych, które wykorzystują medium w postaci sprężonego powietrza.

Seria Compack – dlaczego warto inwestować w te sprężarki?

Sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim, a także silnikami jedno- lub trójfazowymi o mocach 2,7 do 3,5 kW to seria nowoczesnych sprężarek Compack, które są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych kompresorów tłokowych. To sprzęt, który wyróżnia się wysoką wydajnością, maksymalną wytrzymałością na awarie i uszkodzenia mechaniczne związane z intensywną eksploatacją, a także niskim poziomem hałasu i tanią konserwacją. To sprężarki energooszczędne, które w przeciwieństwie do urządzeń tłokowych o tej samej wydajności, pobierają znacznie mniej energii elektrycznej, co stanowi o ich większej przydatności w zakładach wprowadzających przymusowe lub dobrowolne oszczędności, związane z prowadzoną i wykonywaną działalnością.

Kompresory Compack 2 ECO to poręczne, mobilne sprężarki śrubowe, które posiadają zintegrowany moduł sprężający. Ich niewielkie gabaryty umożliwiają nie tylko łatwe i bezproblemowe przemieszczanie, ale także montaż w każdym miejscu: garażu, warsztacie  lub w zakładzie, bez potrzeby organizowania dodatkowego miejsca na sprężarkownię.

Sprzęt Compack 2 Special – czym się wyróżnia ten kompresor?

Decydując się na kompresory przemysłowe Compack 2 Special można dostosować je do prawie każdej  gałęzi przemysłu. Świetnie sprawdzą się one w małych warsztatach stolarskich i mechanicznych, warsztatach mobilnych i wyścigowych, w rolnictwie, w ogrodnictwie, w garażach, w laboratoriach i w niewielkich firmach produkcyjnych. Te nowoczesne sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim wyposażono w mocne i wydajne silniki, które przedłużają ich żywotność.

To sprzęty wolnostojące, posiadające odpowiedni zbiornik. Mogą być montowane na specjalnym wózku ułatwiającym przemieszczanie. Wyróżniają się one wydajnym systemem chłodzenia, co relatywnie przedłuża żywotność urządzeń. Bezobsługowy napęd bezpośredni przyczynia się do tego, że kompresory przemysłowe Compack 2 Special sprawdzą się w zakładach, w których nie ma czasu na czasochłonne i kłopotliwe szkolenie personelu dotyczące obsługi konkretnego modelu sprężarki.

Kompresory Compack 2 Special świetnie sprawdzą się w zakładach, w których główny nacisk kładzie się na wydajne, energooszczędne i funkcjonalne kompresory przemysłowe. Małe gabaryty tych urządzeń umożliwiają montaż w dowolnie wybranym miejscu. Jest to świetne rozwiązanie, szczególnie dla podmiotów, które nie dysponują dużym metrażem, co ogranicza ich możliwości związane z posiadaniem rozbudowanego parku maszynowego.

Kompresory przemysłowe Compack 3 – zalety

Coraz więcej firm produkcyjnych i zakładów usługowych decyduje się na kompresory przemysłowe Compack 3. To sprężarki śrubowe z wtryskiem oleju i napędem bezpośrednim, które mają ciśnienie robocze do 10 bar. Urządzenia te zapewniają stały monitoring parametrów pracy sprężarki, który pozwala na ciągłą kontrolę działania parku maszynowego. Monitoring parametrów pracy sprężarki jest realizowany w miejscu, w którym znajduje się to urządzenie. Nie wymaga  zaawansowanej wiedzy technologicznej czy też odpowiedniego przeszkolenia, dlatego też monitorowanie parametrów pracy może być wykonywane przez pracownika oddelegowanego do tego zadania.

Kompresory przemysłowe Compack 3 mają bezobsługowy napęd bezpośredni. To jedna z wielu zalet, które wyróżniają te urządzenia na tle innych sprężarek śrubowych, dostępnych w ogólnej sprzedaży. Nowoczesny, zintegrowany moduł sprężający w 100% pokryje zapotrzebowanie zakładu na medium robocze co gwarantuje, że sprężarki śrubowe Compact 3 sprawdzą się w każdej firmie. 

Seria Compack to kompresory przemysłowe śrubowe, które mogą zastąpić sprężarki tłokowe. To urządzenia wydajne, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zapewniające łatwą i niskokosztową konserwację wpływającą na obniżenie wydatków eksploatacyjnych firmy.

Źródło: Almig Kompressoren Polska – sprężarki powietrza

Zobacz również

co wchodzi w sklad ukladu sprezonego powietrza

Co wchodzi w skład układu sprężonego powietrza?

sprezarki srubowe rodzaje zastosowanie

Sprężarki śrubowe – rodzaje, zastosowanie

audyt sprezonego powietrza

Co to jest audyt sprężonego powietrza?

rzeczoznawca

Profesjonalna ekspertyza budowlana tylko z fachowcem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *