Czy kupno domku na kółkach się opłaca?

domek

Jeśli od jakiegoś czasu zastanawiasz się nad kupnem bądź wynajęciem własnej przestrzeni, w której mógłbyś spędzać wolny czas, z pewnością widziałeś w Internecie oferty domków mobilnych. Nazywane niekiedy domkami holenderskimi, domkami angielskimi czy po prostu domkami na kółkach stanowią ciekawą alternatywę dla typowych domków letniskowych. Są wygodne, nowoczesne i relatywnie tanie, a w dodatku można przesuwać je z miejsca na miejsce. Bez wątpienia jest to takie rozwiązanie wydaje się bardzo interesujące, ale czy jest opłacalne? Poniżej znajdziesz powody, dla których warto zainwestować w domek mobilny. Sprawdź, czy Cię przekonają!

Kupno domku mobilnego opłaca się, bo… w przeciwieństwie do typowo letnich domków wypoczynkowych, można w nich odpoczywać przez okrągły rok! To całoroczne miejsce wypoczynku, bez względu na pogodę za oknem!

Chyba największym plusem domków mobilnych jest to, że można z nich korzystać przez cały rok. Oczywiście jeśli zdecydujesz się na zakup nowego domku na kółkach produkowanego w Polsce. Nasze rodzime budowle nieco różnią się od tych używanych sprowadzanych z Zachodu – z Anglii czy z Holandii. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów już na etapie konstrukcyjnym polskie domki mobilne są dostosowywane do naszych lokalnych warunków atmosferycznych. Tu należy zaznaczyć, że domki zagraniczne nie zawsze sprawdzą się przy naszej pogodzie. Mają one znacznie cieńsze ściany a do tego są zbudowane z nieco innych materiałów i nie zawsze są wyposażone w grzejniki. Dlatego też jeśli poszukujesz całorocznego domku na kółkach, wybierz polskiego producenta. W przeciwnym razie możesz się zawieść! 

Kupno domku mobilnego opłaca się, bo… bezproblemowo możesz zmienić miejsce jego ustawienia! I to nie tylko w obrębie działki – domek możesz równie dobrze przewieźć znad morza w góry.

Nazwa domki mobilne nie wzięła się znikąd. Budowle tego typu mają zamontowane kółka. Nie czyni to z nich co prawda nowej wersji przyczepy kempingowej czy kampera – domek na kółkach NIE JEST pojazdem i nie może samodzielnie poruszać się po drodze. Można jednak wjechać nim na przyczepę i przewieźć z miejsca na miejsce czy też dowolnie przesunąć go w obrębie działki. Oznacza to, że po kilku miesiącach czy latach wypoczywania w jednym miejscu możesz przenieść się w inne. Dodatkowo, wcale nie musisz być właścicielem działki, na której ustawisz swój domek na kółkach, wystarczy, że ją dzierżawisz. Jako że domek mobilny nie jest stale połączony z gruntem, nie jest również wymagane pozwolenie na budowę. Dotyczy to mniejszych budowli; domki większe traktowane są nieco inaczej – przed postawieniem domku na działce najlepiej jest upewnić się, jakie regulacje są respektowane przez odpowiednie do lokalizacji starostwo powiatowe. Unikniesz dzięki temu ewentualnych niedomówień prawnych.

Kupno domku mobilnego opłaca się, bo… to tańsze rozwiązanie niż zakup ziemi i wybudowanie całorocznego domku od podstaw! Dodatkowo ich wyprodukowanie trwa o wiele krócej niż budowa  murowanego domu.

Oczywiście mówimy tu o uśrednionych kosztach zakupu domku na kółkach w porównaniu z kosztami budowy domu. Jak to wygląda w praktyce? Średniej wielkości domek z podstawowym wyposażeniem można kupić już za kilkanaście tysięcy złotych. Większe konstrukcje z licznymi udogodnieniami takimi jak jednospadowy dach, dobudowany taras, klimatyzacja, kominek itd. rodzą automatycznie dodatkowe koszty. Plusem domków mobilnych produkowanych w Polsce jest jednak to, że zazwyczaj są w pełni wyposażone, kiedy je odbierasz, dlatego też nie musisz się martwić o zakup sprzętów czy mebli. Wszystkie detale powinieneś bezproblemowo ustalić wraz z producentem, który też doradzi Ci, na jaki typ domku powinieneś się zdecydować. Ponadto warto zauważyć, że zbudowanie nowego domku na kółkach trwa najczęściej kilka tygodni – w porównaniu z czaso- i pracochłonną budową domu murowanego to ledwie mrugnięcie okiem.

Podsumowując, kupno nowego domku na kółkach produkowanego w Polsce opłaca się z różnych względów – to oszczędność czasu, pieniędzy i nakładu pracy. Nie wierzysz? Poszukaj dobrego producenta domków na kółkach, umów się na spotkanie i zobacz na własne oczy, jak komfortowo korzysta się z domków mobilnych!

Źródło: EcoMobileHome – mobilne domki holenderskie całoroczne

Zobacz również

integracja lustra lazienkowego z oswietleniem led z innymi elementami lazienki harmonia designu i funkcjonalnosci

Integracja lustra łazienkowego z oświetleniem LED z innymi elementami łazienki: harmonia designu i funkcjonalności

bezpieczenstwo w domu jakie funkcje bezpieczenstwa powinny posiadac drzwi wewnetrzne

Bezpieczeństwo w domu: Jakie funkcje bezpieczeństwa powinny posiadać drzwi wewnętrzne?

po czym poznac ze to jest plesn

Po czym poznać, że to jest pleśń?

meble stolkar

Jak zagospodarować szafki kuchenne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *