5 powodów, dla których warto zamieszkać w segmencie

segment

W sieci nigdy nie milkną rozważania na temat najlepszego miejsca do życia dla rodziny. Dla jednych liczy się wyłącznie swoboda, jaką daje dom, dla drugich natomiast ważniejsza jest bliskość centrum miasta, którą zapewnia mieszkanie. Jeszcze inni nieśmiało wspominają o segmentach. Jak się okazuje, ta ostatnia grupa w Polsce staje się coraz liczniejsza.

Popularność segmentów, zwanych też szeregówkami, w naszym kraju rośnie z roku na rok. I choć w miastach (zwłaszcza w tych największych) niemal wszędzie można napotkać place budowy, na których powstają nowe osiedla mieszkalne, deweloperzy znajdują również miejsca na zabudowę szeregową.

Segment w centrum Łomianek czy Wieliczki to już żadna nowość. Co więcej, wiele wskazuje na to, że podobnych budowli w naszym kraju wciąż będzie przybywać. Czy zamieszkanie w nich to dobry pomysł? Poniżej przedstawiamy 5 najważniejszych powodów, dla których warto przynajmniej rozważyć taką opcję.

1. Zyskujesz coś więcej niż mieszkanie! 

Segmenty dość często są określane mianem budynków, które łączą w sobie zalety mieszkań z zaletami domów jednorodzinnych. I słusznie. Co prawda nadal masz do czynienia z sąsiadami, jednak nie jest ich tak dużo, jak w bloku. Dzięki temu możesz liczyć na większą prywatność.

Do tego dochodzi spora przestrzeń – segmenty pod Warszawą często zapewniają metraże grubo przekraczające 100 metrów kwadratowych. Na wyobraźnie działa również własny ogródek. Przekonuje on zwłaszcza osoby, które wychowały się w domach jednorodzinnych i nie chcą rezygnować z własnego terenu zielonego.

2. Płacisz mniej niż za dom 

Umówmy się, sporą przestrzeń mieszkaniową uzyskać możesz wszędzie – nie tylko w segmencie, ale też w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Decydująca jest tu jednak cena. Najwięcej zapłacisz oczywiście za mieszkanie – jak wskazują dane NBP, w II kwartale 2019 roku średnia cena za metr kwadratowy wynosiła 8 932 zł. Łatwo więc policzyć, że 100-metrowe mieszkanie przyjdzie zapłacić blisko 900 tysięcy złotych!

Segmenty w Łomiankach kosztują natomiast około 5000 zł za metr kwadratowy. Różnica jest kolosalna. Segment pod względem kosztów wygrywa także z domem jednorodzinnym. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi również wykupienie działki.

3. Korzystasz ze sporej swobody aranżacyjnej 

Niewielkie „klitki” w blokach mają to do siebie, że bardzo trudno je urządzić. Segmenty otworzą przed Tobą zupełnie nowe możliwości. Warto podkreślić fakt, że są to przeważnie budynki piętrowe, dzięki czemu z łatwością oddzielisz strefę prywatną od dziennej.

Do tego dochodzi wspomniana przestrzeń – bez większych problemów dostosujesz ją do własnych potrzeb i wymagań. Bez konieczności kombinowania i rezygnowania z wielu elementów na rzecz przestronności.

4. Segment gwarantuje bliskość miasta 

Właściciele domów jednorodzinnych często muszą zmagać się z długim dojazdem do miast. Wynika to z faktu, iż działki położone blisko większych aglomeracji są bardzo drogie. Segmenty natomiast często powstają na obrzeżach miast lub w niedalekiej odległości. Doskonałym na to przykładem są chociażby segment w Łomiankach. Miasto znajduje się zaledwie 15 kilometrów od Warszawy. Wystarczy więc wsiąść w samochód i po kilku-kilkunastu minutach jesteś w stolicy.

5. Życie w segmencie jest bezpieczne i oszczędne 

Nowe technologie budowlane dotknęły także konstrukcji szeregowych. Dzięki nim, mieszkańcy mogą liczyć między innymi na nowoczesne okna zapewniające doskonałą izolację termiczną i wiele innych rozwiązań, które są odczuwalne podczas opłacania rachunków.

Co ważne, segmenty w wielu przypadkach gwarantują wyższy poziom bezpieczeństwa niż bloki. Wynika to nie tylko z mniejszej liczby włamań do takich budynków, ale też z faktu, że tereny działek są zwykle ogrodzone. 

Jeśli życie w segmencie do tej pory było dla Ciebie owiane mgłą tajemnicy, mamy nadzieję, że powyższe informacje w jakiś sposób wyjaśniły całą sprawę. Tego typu zabudowania to naprawdę ciekawy wybór, zwłaszcza dla osób, które z jednej strony chcą zyskać sporą przestrzeń życiową, a z drugiej nie chcą rezygnować z bliskości miasta.

Źródło: SŁAWBUD – osiedle Park Chopina

Zobacz również

integracja lustra lazienkowego z oswietleniem led z innymi elementami lazienki harmonia designu i funkcjonalnosci

Integracja lustra łazienkowego z oświetleniem LED z innymi elementami łazienki: harmonia designu i funkcjonalności

bezpieczenstwo w domu jakie funkcje bezpieczenstwa powinny posiadac drzwi wewnetrzne

Bezpieczeństwo w domu: Jakie funkcje bezpieczeństwa powinny posiadać drzwi wewnętrzne?

po czym poznac ze to jest plesn

Po czym poznać, że to jest pleśń?

meble stolkar

Jak zagospodarować szafki kuchenne?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *