Dlaczego tak ważna jest interaktywność współczesnych prezentacji multimedialnych?

prezentacje multimedialne 02

Każdy sprzedawca zastanawia się, w jaki sposób zainteresować coraz bardziej wymagających klientów. Przed podjęciem decyzji o zakupie produktów lub usług, chcą oni znać szczegóły transakcji i sposób działania artykułu. Pomocne okazują się interaktywne prezentacje multimedialne. Zapewniają one możliwość równoczesnego odbierania sygnałów i reagowania na nie. Akcja uruchamiana jest za pomocą myszki lub wskaźnika, wywołując reakcję, czyli wyświetlenie na ekranie zaprogramowanych wcześniej przekazów informacyjnych i graficznych. Przeczytaj artykuł  i dowiedz się, jakie są zalety prezentacji interaktywnych i w jaki sposób mogą one pomóc w procesie sprzedażowym.

Przewaga interaktywności

  • Nowości pobudzają do działania. Interaktywność nie jest często wykorzystywana przez amatorskich twórców prezentacji multimedialnych, chociażby z powodu większej trudności przygotowania.
  • Innym powodem, dla którego warto zainwestować fundusze i energię w taką prezentację jest dotarcie do odbiorcy na różnych poziomach koncentracji uwagi: wzrokowym, słuchowym i dotykowym. Przekaz zostanie więc dostarczony do odbiorcy w przyjaznej dla niego formie, a tym samym skutecznie zapamiętany.
  • Nie bez znaczenia jest możliwość pokazania tego, co tak trudno jest opisać, czyli schematów działania oraz zawiłości technicznych produktów. Można tak zaprojektować trójwymiarowy przekrój produktu, żeby poprzez ruchy myszką pokazywał on działanie produktu.
  • Prezentacje interaktywne są skutecznym, nowoczesnym ogniwem promocyjnym firmy. Mogą one być wykorzystywane podczas spotkań branżowych, jak również rozsyłane do klientów w formie autopromocji.

Narzędzie marketingowe na miarę XXI wieku

Walka o klienta jest coraz trudniejsza. Klasyczne, dobrze znane prezentacje liniowe, nie robią już wrażenia na odbiorcach. Koniecznym jest zastosowanie mniej popularnych narzędzi marketingowych, takich jak elementy interaktywne. Nie każdy jednak poradzi sobie z przygotowaniem takiego rodzaju prezentacji. Potrzeba specjalistycznej wiedzy programistycznej, aby zaprojektować i zaprogramować konkretne akcje multimedialne. W tym przypadku konieczne staje się zlecenie zadania przygotowania interaktywnej prezentacji produktowej lub biznesowej firmom, które zajmują się nimi na co dzień.

Zalety interaktywnych prezentacji multimedialnych

  • Nowy, wciąż rzadko spotykany rodzaj prezentacji pozwala zdobyć przewagę nad konkurencją.
  • To odbiorca decyduje o tempie wyświetlanych treści, co pozwala mu na pełną kontrolę i sprawia, że jest bardziej zaangażowany w przekaz.
  • Użytkownik dowolnie steruje nawigacją w prezentacji, dzięki czemu może pominąć nieistotne z jego punktu widzenia treści, oszczędzając swój cenny czas.
  • Interaktywną prezentację multimedialną można otworzyć z pliku lub nośnika. Nie potrzeba dodatkowego oprogramowania do jej uruchomienia.
  • Nieograniczone możliwości animacyjne, dzięki programowaniu poszczególnych etapów.

Formy wyświetlania multimedialnych prezentacji interaktywnych

Dynamiczny rozwój technologii sprawia, że niemal każdy posiada dotykowy telefon, laptop lub tablet. Wspomniane narzędzia to idealne nośniki informacji, które stanowią podręczne czytniki multimedialnych prezentacji interaktywnych. Na targach i konferencjach branżowych coraz częściej spotyka się ogromne, przykuwające uwagę uczestników tablice interaktywne, które otwierają nowe możliwości promocyjne.

Adobe Animate – program do tworzenia interaktywnych efektów

Jednym z najlepszych programów do tworzenia prezentacji interaktywnych oraz jej elementów jest Adobe Animate. Można w nim wykonać niemal każdą animację. Pozwala on na zbudowanie odrębnego świata, w których reguły, wyznacza jego twórca. Nie da się ukryć, że do jego pełnej obsługi potrzeba zaawansowanych umiejętności programistycznych. Jednak dla tak bajecznego efektu, warto z nich skorzystać!

Prezentacje biznesowe opierają się o statystyki i wyliczenia. Adobe Animate pozwala na bieżące wprowadzanie danych do prezentacji, które następnie zostaną zaktualizowane w interaktywne wykresy lub tabelki. Dzięki temu, prezentacja wygląda profesjonalnie i można ją wielokrotnie wykorzystywać.

Podsumowując, wciąż rozwijająca się technologia pozwala na stosowanie coraz bardziej wymyślnych efektów wizualizacji danych, zarówno w przypadku treści, jak i liczb. Jednym z najbardziej nowoczesnych programów do tworzenia interakcji jest Adobe Animate. Korzyści z jego stosowania jest wiele, a najważniejszą z nich jest wygrana uwagi klientów, poprzez pozytywne zaskoczenie i budowanie profesjonalnego, nieszablonowego wizerunku firmy.

Źródło: Prezentacje PowerPoint – Tworzenie prezentacji 

Zobacz również

jakie sa korzysci wynikajace z analizy danych i raportowania w magazynach logistycznych

Jakie są korzyści wynikające z analizy danych i raportowania w magazynach logistycznych?

klimatyzacja do biura najwazniejsze kryteria wyboru

Klimatyzacja do biura – najważniejsze kryteria wyboru

chinskie trendy modowe odkryj unikalna odziez w centrum hurtowym

Chińskie Trendy Modowe: Odkryj Unikalną Odzież w Centrum Hurtowym

co wchodzi w sklad ukladu sprezonego powietrza

Co wchodzi w skład układu sprężonego powietrza?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *